BIOGRAFIA

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich artystów.

Niezależny poeta i muzyk rockowy.

Wokalista, gitarzysta elektryczny i klasyczny, basista, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.

Twórca piętnastu płyt z pogranicza flamenco, rocka i jazzu; lider rockowo-jazzowego trio Morrison Tres.

Prekursor gatunku flamenco & rock w Polsce. Założyciel pierwszego polskiego zespołu flamenco & rock – Acid Flamenco (od 1994), który przez ponad dekadę licznie koncertował w Polsce i w całej Europie. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, wybrany najlepszym polskim gitarzystą flamenco (w rankingu prestiżowego magazynu muzycznego “Gitara & Bas”). Pomysłodawca i organizator legendarnego Międzynarodowego Festiwalu Gitary w Kościanie (1984 – 2001), który stanowił jedyne tego typu wydarzenie w latach 80. i 90. w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Na Festiwalu występowały największe międzynarodowe legendy gitary – m.in. Tomatito, Paco Pena i Paco de Lucía.

Współpracuje z artystami z całego świata – takimi, jak Christoph Titz (DE), Apostolis Anthimos (GR/PL), Jorge Reyes (ES). Nagrywał i koncertował z najlepszymi muzykami w Polsce, m.in. Tomaszem „Szakalem” Szukalskim (saksofon), Andrzejem Przybielskim (trąbka), Józefem Skrzekiem (SBB), Jerzy Styczyńskim (Dżem), Wojciechem Hoffmannem (Turbo), Markiem Raduli (Budka Sufera) i Marylą Rodowicz (jest autorem muzyki i tekstów jej najnowszej płyty – “Ach, świecie…” – Złota Płyta 2018).

Jako pisarz i oryginalny historyk muzyki rockowej jest twórcą gatunku musical fiction. Wydał powieści: “Schodami do nieba – Led Zeppelin story”, Jimi Hendrix & Niccolo Paganini – dialogi”, „Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi 2” oraz tomik poezji wraz z muzyką do wierszy “Cafe Poema”. Jego wiersze podczas widowisk kulturalnych czytali znani polscy aktorzy – Andrzej Seweryn i Olgierd Łukaszewicz.